Kancelaria Adwokacka - Adwokat Maciej Michalski - Siedziba Legnica, Filia Polkowice

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Maciej Michalski 
Siedziba Legnica, Filia Polkowice

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Maciej Michalski 
Siedziba Legnica, Filia Polkowice

alimenty skuteczna kancelaria adwokacka legnica

Kancelaria Adwokacka adwokat Maciej Michalski z siedzibą w Legnicy i filią w Polkowicach specjalizuje się w prawie cywilnym od wielu lat. Adwokat Maciej Michalski oferuje profesjonalne usługi doradztwa w sprawach dotyczących alimentów, konsultacji prawnych, sporządza pisma procesowe, uczestniczy w negocjacjach pomiędzy stronami, reprezentuje stronę przed sądem oraz bierze udział w rozprawach. Przy problemach z wyegzekwowaniem już zasądzonych alimentów, można także liczyć na pomoc w egzekucji alimentów. Klienci Kancelarii otrzymują pomoc prawną i opiekę od początku do końca sprawy alimentacyjnej. Adwokat Maciej Michalski jest skutecznym adwokatem w sprawach o alimenty w Legnicy i służy swoją merytoryczną i fachową wiedzą, utrzymuje stały kontakt z Klientem oraz udziela bieżących informacji na temat postępów w sprawie na każdym jej etapie.

Czy w sprawie o alimenty potrzebny jest adwokat?

Sprawę o alimenty zazwyczaj cechuje ekstremalnie wysoki poziom emocji po obu stronach. Dochodzi do tego stres. Nie sprzyja to racjonalnemu przedstawieniu sądowi swoich argumentów. Nadto proces cywilny jest sformalizowany. Język prawniczy nie jest łatwy. Już w samym pozwie o alimenty otrzymanym od sądu jest zawartych kilka stron pouczeń odnoszących się do kluczowych przepisów postępowania. Można się w tym wszystkim bardzo łatwo pogubić, czy też przeoczyć to, co jest szczególnie ważne na danym etapie postępowania.

Prawnik od alimentów „trzyma rękę na pulsie” – podpowie, jak taktycznie rozegrać sprawę i na co zwrócić uwagę, pomoże przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, w tym pozew o alimenty, będzie reprezentować Klienta i jego interes przed sądem. Osoba pozwana o alimenty winna w określonym przez sąd terminie odpowiedzieć na pozew. Pomoc prawnika od alimentów jest tu również bezcenna i przyniesie pozwanemu wymierne korzyści. Nieznajomość prawa szkodzi – zapewne każdy słyszał to powiedzenie. W sprawach o alimenty ma to jednak szczególna znaczenie, gdyż chodzi o finansowe regulacje prawne, które będą obowiązywać przez długie, długie... lata. Będą miały bezpośredni wpływ na życie osób uczestniczących w sprawie alimentacyjnej.

5 powodów, dla których warto mieć adwokata w sprawie o alimenty.

  1. Prawnik od alimentów poprowadzi sprawę i będzie informować Cię na bieżąco o postępach. Zajmie się on wszystkim za Ciebie, a Twoje zaangażowanie może się ograniczyć tylko do jednej rozprawy w sądzie – unikniesz nerwów, stresu i straty czasu.
  2. Pomoc prawnika przyśpieszy procedowanie sprawy w sądzie i tym samym jej zakończenie. Strony występujące przed sądem nieraz wzywane są do uzupełnienia braków formalnych, które potrafią wydłużyć sprawę nawet o kilka miesięcy. Doświadczony prawnik od alimentów dokładnie wie, co jest formalnie wymagane i odpowiednio wszystko przygotuje.
  3. Uzyskanie alimentów jest możliwe jeszcze przed wyrokiem sądowym, po złożeniu wniosku o zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy taki wniosek zostanie sporządzony w sposób odpowiednio uzasadniony i prawnie poprawny.
  4. Koszt pomocy adwokata od alimentów pokrywa strona przegrywająca sprawę. Wygrywając sprawę o alimenty, sąd zobowiąże Twojego oponenta do pokrycia kosztów profesjonalnej pomocy prawnej wg stawek z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Zatem honorarium adwokackie pokryje Twój przeciwnik.
  5. Adwokat od alimentów skutecznie wykorzysta wszelkie instrumenty procesowe, aby wykazać rzeczywistą sytuację majątkową i finansową przeciwnika. Osoba pozwana bardzo często liczy na niższe niż określone w pozwie alimenty i stara się swoją sytuację finansową przedstawić sądowi w jak najgorszym świetle.

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko to środki utrzymania i wychowania konieczne do zapewnienia wyżywienia, leczenia, mieszkania oraz zaspokojenia podstawowych potrzeb kulturalnych. Wysokość alimentów jest zależna od potrzeb dziecka i możliwości rodzica. Zobowiązanie alimentacyjne rodzica względem dziecka powstaje w momencie narodzin dziecka i trwa do jego pełnoletności lub zakończenia nauki.

Alimenty na małżonka

Małżonek może żądać alimentów także w trakcie trwania małżeństwa. Jeśli przykładowo para małżeńska ustali, że dziećmi i domem zajmuje się żona, a mąż pracuje, jednak po pewnym czasie przestaje on przekazywać środki na utrzymanie, to w takiej sytuacji kobieta może złożyć pozew o alimenty do sądu rodzinnego. Natomiast alimenty na małżonka po rozwodzie zależą od sposobu rozwiązania małżeństwa: bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie. Gdy po rozwodzie małżonek popadnie w niedostatek, to jest podstawa do żądania alimentów mimo tego, że rozwód został stwierdzony przez sąd bez orzekania o winie. Jeśli rozwód został przeprowadzony z orzekaniem o winie, to wystarczy już tylko pogorszenie się sytuacji materialnej niewinnego małżonka. Nie musi być to koniecznie popadnięcie w niedostatek. W sytuacji, gdy jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozwodu, drugi z małżonków może domagać się od niego zasądzenia alimentów, nawet gdy nie znajdzie się w niedostatku. Warunkiem jednak otrzymania alimentów jest wykazanie, że w związku z rozwodem pogorszyła się sytuacja materialna małżonka niewinnego.

Ile kosztuje adwokat w sprawie o alimenty?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Spraw o alimenty jest wiele i w zasadzie każda ma inną obszerność, nakład pracy, wymiar skomplikowania oraz w grę wchodzą inne finansowe żądania. Wysokość wynagrodzenia dla adwokata jest ustalana w indywidualnej umowie pomiędzy Klientem a kancelarią.

Kto płaci za adwokata w sprawie o alimenty?

W końcowym orzeczeniu sąd oprócz głównego rozstrzygnięcia dotyczącego alimentów i ich wysokości, orzeknie również o tym, kto ponosi koszty procesu, w tym koszty zastępstwa procesowego. Z zasady koszty procesu ponosi strona przegrywająca i jest w tym również zawarta opłata za adwokata. Jednakże koszt wynagrodzenia adwokata jest wyliczany w oparciu o stawki zawarte w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Nie zawsze oddaje to rzeczywisty nakład pracy pełnomocnika. Dlatego decydująca o opłacie jest umowa zawarta między Klientem a kancelarią.

Kancelaria Adwokacka

logo adwokatura

adwokat Maciej Michalski

Kancelaria Adwokacka

logo adwokatura

adwokat Maciej Michalski

Siedziba:

ul. Mickiewicza 1A/9

59-220 Legnica

  +48 76 720 83 73

  +48 603 121 704

  kancelaria.adwokacka.michalski@gmail.com

Godziny urzędowania: Pn.- Pt.: 8.00 – 16.00

 

Siedziba:

ul. Mickiewicza 1A/9

59-220 Legnica

  +48 76 720 83 73

  +48 603 121 704

  kancelaria.adwokacka.michalski@gmail.com

Godziny urzędowania: Pn.- Pt.: 8.00 – 16.00

Filia Polkowice:

ul. Gdańska 16/3

59-100 Polkowice

  +48 505 632 888

  +48 603 121 704

  kancelaria.adwokacka.michalski@gmail.com

Godziny urzędowania: Pn.- Pt.: 9.00 – 16.00

 

Filia Polkowice:

ul. Gdańska 16/3

59-100 Polkowice

  +48 505 632 888

  +48 603 121 704

  kancelaria.adwokacka.michalski@gmail.com

Godziny urzędowania: Pn.- Pt.: 9.00 – 16.00

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kancelaria Adwokacka w Legnicy adwokat Maciej Michalski

NIP: 695 136 1083 | Nr rachunku bankowego: 05 1500 1504 1215 0004 6887 0000

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kancelaria Adwokacka w Legnicy adwokat Maciej Michalski

NIP: 695 136 1083
Nr rachunku bankowego:
05 1500 1504 1215 0004 6887 0000